Czym jest system CMS - System Zarządzania Treścią ?

Systemy CMS Systemy Zarządzania Treścią - są aplikacją internetową wspomagającą tworzenie strony internetowych, blogów i portali oraz zapewnienia możliwości edycji, a także aktualizacji treści redakcyjnych przez łatwe w obsłudze interfejsy użytkownika. Podstawowym zadaniem systemów CMS jest oddzielenie strony programowej stron WWW od zawartości merytorycznej, tworzonej przez redaktorów. Zadaniem redaktora jest wprowadzanie do systemu treści, które zapisane w bazie danych są następnie publikowanie przez system na dynamicznie generowanej stronie WWW

Korzyści płynące z posiadania systemu zarządania treścią CMS

Systemy zarządzania treścią CMS są jednym z lepszych rozwiązań na dzisiejsze czasy. Dają nam możliwość zaoszczędzenia czasu na tworzenie podstawowych elementów konstrukcyjnych każdej strony, dzięki wykorzystaniu gotowych rozwiązań dostosowanych według własnych potrzeb. Każdy projektant stron internetowych zyskuje dzięki systemom CMS ponieważ skupia się na części szaty graficznej i dostosowaniu systemu do wymagań klienta.
systemy cms
systemy cms
Kolejnym ważnym elementem systemów zarządzania treścią jest sprawdzony system zabezpieczeń. Jednak takie posiadają też swoją słabszą stronę, mianowicie nie zawsze istnieje możliwość całkowitego dopasowania CMS do danego projektu. W takich przypadkach stosuje się indywidualne projekty stron www.