Czym jest SEO Copywriting ?

SEO Copywriting jest specjalną techniką pisania odpowiednio zoptymalizowanych tekstów zawierających słowa kluczowe lub frazy powiązane ściśle z tematyką naszej strony www pod wyszukiwarki internetowe takie jak google, bing, czy yahoo oraz potencjalnego klienta, który ma trafić na naszą stronę internetową. Tak przygotowane teksty mają nakłonić robota wyszukiwarek aby umieścił naszą stronę w jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wszelkiego rodzaju artykuły, posty blogów i teksty napisane w oparciu o zasady SEO Copywritingu zwiększają ruch generowany przez wyszukiwarkę, a co za tym idzie zwiększa się ilość odwiedzin naszych przyszłych klientów
https://www.page4me.pl/wp-content/uploads/2016/04/copywriting1-e1462044016117-500x250.jpg
Pisanie jest postrzegane jako jedna z dziedzin sztuki, z racji czego można powiedzieć, iż pisarz jest artystą. Można by się jednak zastanawiać nad prawdziwością takiego stwierdzenia w stosunku do copywritingu i copywritera. Należy powiedzieć, że copywriter jest bardziej rzemieślnikiem, który doskonale zna realia rynkowe i ma niezbędną wiedzę do tworzenia chwytliwych, porywających tekstów o charakterze marketingowym.
W prostych słowach, wyczuciu i subtelnej kompozycji zdań leży umiejętność tworzenia tekstów przyciągających uwagę klientów. Dobór odpowiednich słów, łączenie ich w skuteczne marketingowo zdania, a także wykorzystywanie języka korzyści w tekstach sprzedażowych prowadzi do skutecznego dotarcia tekstem do świadomości członków grupy docelowej. W słowach można zawrzeć przekaz, który zachwyci i zainspiruje do określonego działania docelowych jego odbiorców.
https://www.page4me.pl/wp-content/uploads/2016/04/copywriting2-500x250.jpg
https://www.page4me.pl/wp-content/uploads/2016/04/copywriting3-500x250.png
Posiadasz stronę firmową, serwis informacyjny, albo portal społecznościowy?
Brakuje w nim chwytliwych tekstów, a Ty nie masz pojęcia jak je stworzyć?
Chętnie wyręczymy Cię od tej odpowiedzialności. Opracujemy teksty na stronę główną i na poszczególne podstrony, posiłkując się faktami przesłanymi przez Klienta.
Tworząc tekst na stronę główną dążymy do zaintrygowania klienta, do zajęcia choćby kilku sekund jego cennego czasu. Wiemy, że pierwsze wrażenie jest tu bardzo ważne, dlatego tekst umieszczony na pierwszej stronie musi być chwytliwy i przyciągający uwagę.
Za każdym razem bierzemy pod uwagę profil działalności serwisu, grona adresatów, do których jest skierowany, oraz inne, indywidualne wymagania Klientów. Dzięki temu nasze teksty na strony www odpowiadają Państwa potrzebom. Dokonujemy niezbędnych poprawek, aby w finalnej wersji teksty były przejrzyste, czytelne i łatwe do przyswojenia dla odbiorców.
Tekst reklamowy odgrywa jedną z najważniejszych, a może nawet kluczowych ról w przebiegu kampanii reklamowej. Powinien być więc tak skonstruowany, aby zainteresować ofertą potencjalnych klientów. Co więcej, teksty reklamowe powinny zawsze możliwie najpełniej odzwierciedlać konkretną, rzeczywistą sytuację w danym medium, jak również w konkretnie dobranej chwili. Tego rodzaju teksty muszą charakteryzować się elastycznością, bowiem często należy je modyfikować w obliczu na przykład pojawienia się konkurencyjnej oferty na rynku. Zadaniem tekstu reklamowego jest zainteresować konsumenta, wywołać pozytywną reakcję, zmotywować go do dokonania zakupu, jak również jego celem jest dostarczenie na rynek informacji na temat oferowanego produktu bądź usługi. To wszystko musi zawrzeć się w możliwie krótkiej formie, gdyż takie są niestety wymogi budowy tekstu reklamowego. Dobry tekst reklamowy powinien od razu przyciągnąć wzrok klienta, zdobyć jego uwagę i zainteresowanie. Oferta reklamowa może być napisana na tysiące sposobów, kluczem do jej sukcesu jest zrozumienie oczekiwań klientów, a tym samym wiedza, w jaki sposób skutecznie zakomunikować im pewne informacje.