Co to jest logo i logotyp firmy

Logo jest graficzną formą prezentującą i identyfikującą markę, firmę, agencję, organizację, produkt, usługę lub każdy rodzaj aktywności przedsiębiorczej lub społecznej. Natomiast logotyp jest graficznym przedstawicielem formy tekstowej zawierające nazwę firmy lub jej akronim. Logotyp może być częścią lub głównym elementem logo. Logo firmy składa się często z segmentu ( czyli części graficznej ) i formy tekstowej, która również może być przedstawiona graficznie.

Dlaczego posiadanie logo i logotypu firmy jest takie ważne

Dodatkowa rozpoznawalność naszej marki
Wszystkie firmy, stowarzyszenia, instytucje powinny posiadać swoje logo lub logotyp identyfikujące ich markę, produkt lub samą działalność. Jest to element wręcz niezbędny przy prowadzeniu własnej działalności. Dzięki temu możemy projektować papier firmowy, pieczątki, notesy firmowe. Nawet reklama naszej firmy w formie ulotki zawiera logo lub logotyp firmowy co bardziej identyfikuje daną działalność lub usługę.
logotypy firmy
logotypy firmy
Przyciągnięcie uwagi większej ilości klientów
Projektowanie logo i logotypu firmowego polega na doborze jak najlepszego dopasowania tematycznego do danej działalności aby przykuć jak największą uwagę potencjalnych klientów. Każde logo i logotyp jest tworzony indywidualnie z pełnym zaangażowaniem i profesją po wcześniejszej analizie rynku i konkurencji.
Unikatowość i nie powtarzalność wśród konkurencji
Tworzone przez nas loga i logotypy są unikatowe i nie powtarzalne. W dzisiejszej dobie internetu ciężko znaleźć firmę, która nie posiadałaby własnego logo lub logotypu, jednakże takie przedsiębiorstwa i instytucje istnieją, dlatego my zajmujemy się projektowaniem takiego logo lub logotypu.
logotypy firmy